Життєві поради при застуді

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Ябчанка Олександр — лікар, менеджер групи з реформи системи охорони здоров`я у Реанімаційний пакет реформ. Після подій Євромайдану, залишився у Києві змінювати нашу медицину. Але колишніх лікарів, як відомо, не буває 🙂 Він написав професійні і актуальні поради на випадок застуди, які з його дозволу публікуємо для читачів Medblog.

flu photo

Що робити, коли захворів?

По-перше: сидіть дома! Якщо, звичайно, ваш стан не потребує госпіталізації. Всі страшенно перелякані епідемією (яка до слова, ще не епідемія) грипу, але самі ж і є її активними “провайдерами”. Окрім цього, героїчне “переношу грип на ногах, бо нема часу лежати вдома” і є основною причиною ускладнень.

Після того, як ви залишились вдома, алгоритм простий:

 1. Масивне пиття з метою детоксика́ції: теплий(але не гарячий) чай, узвар.
 2. Симптоматична терапія:
  при t більше 38,5 збивати температуру парацетамолом або ібупрофеном
  при закладеному носі-сольові розчини(Хьюмер, Аква Марис…)
  першіння, болі в горлі-інгаляційні лік засоби(Біопарокс, Орасепт…)
 3. Окремо по Таміфлю для людей з груп ризику:
 • до медичної групи ризику відносяться люди із зайвою вагою, вагітні жінки, люди з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, ВІЛ-інфіковані, онкохворі, діабетики, а також люди, які за ними доглядають;
 • до професійної групи ризику відносяться: лікарі, військові, водії, вчителі, вихователі, продавці;

Ці люди повинні негайно, при перших симптомах грипоподібного захворювання приймати препарат «Таміфлю». Це не рецептурний препарат, тому купіть і нехай лежить у вас вдома. Приймати його треба тільки за призначенням лікаря!!

І на кінець профілактика:

Найкращою профілактикою є вакцинація. Оскільки передбачити, який саме вірус грипу буде переважати в тому чи іншому сезоні, неможливо, в вакцини проти сезонного грипу входять віруси A (H3N2) і A (H1N1), а також вірус грипу B.

Краще це робити у вересні та жовтні, але вакцинація має сенс і зараз теж. Ви можете робити щеплення, якщо у вас кашель або нежить, при високій температурі цього робити не можна. Вироблення імунітету вимагає днів сім.

Бажаю всім доброго здоров’я і здорової зими.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email