Тренування пам’яті

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

мозокВи колись помічали, що люди часто жаліються на свою пам’ять, але майже ніколи на свій розум? Але все ж пам’ять грає інколи не менш важливу роль, ніж інтелект та кмітливість (наприклад при підготовці до екзамену).

Я впевнений, що ніхто не відмовився б мати феноменальну пам’ять, але ж небагато людей володіють нею від народження. Виявляється, за допомогою спеціальних методик та тренувань можна розвивати свою пам’ять до досить непоганого рівня. Звичайно, для цього доведеться трішки попрацювати.

Запам’ятовування

В основі більшості методик запам’ятовування лежить побудова асоціативних зв’язків. Наприклад, нам потрібно запам’ятати  список довільних речей. Якщо в цьому списку більше 20 речей, думаю, не кожен це зможе зробити досить швидко. Принаймні, більшість людей не  справляться з цією задачею за декілька хвилин. В цей же час, кожен з нас  може з легкістю описати свій сьогоднішній шлях з дому на роботу.

памятьІснує кілька різновидів пам’яті. У їх числі є пам’ять мимовільна і довільна. Мимовільна пам’ять дозволяє нам засвоювати інформацію без спеціального заучування. Довільна пам’ять, навпаки, працює в умовах спеціального запам’ятовування. Існує механічне запам’ятовування, що передбачає постійне повторення і зубріння. Зазвичай ефективність такого запам’ятовування невелика. Але існує також осмислене запам’ятовування, яке передбачає розвиток логічної пам’яті. Тут використовується ефект встановлення смислових зв’язків для переробки  інформації. Крім того застосовується певна логічна організація процесу запам’ятовування, покрокова система роботи пам’яті. Справа йде про те, що організований рух думки спрямовує процес запам’ятовування від простого до складного, від поверхневого знайомства до виявлення структури, класифікації інформаційного матеріалу, а далі до встановлення причинних зв’язків, повторюваних закономірностей. На цьому шляху запам’ятовування стає більш глибоким і досконалим. Практика свідчить, що ефективність логічної пам’яті на порядок вище, ніж результативність механічного зубріння.

Існує також фотографічна пам’ять. Вона в основному проявляється в здатності утримувати якимсь внутрішнім поглядом яскраві і виразні зорові сприйняття предметів, осіб, текстів, в яких відтворюються багато деталей предметів – без спеціальних зусиль і додаткових дій по їх збереженню та відтворенню. Така пам’ять характерна для дитячого віку. Але зрідка ця здатність зберігається у дорослих осіб.

Слухова пам’ять має також важливу роль в в процесі запам’ятовування.

Ресурси та література

Тренуванню пам’яті присвячено безліч книг і сайтів. Матеріалу дійсно дуже багато, в одній статті всього не опишеш, тому пропоную вам список літератури:

  • “Улучшаем память – в любом возрасте.”, Д.Лапп
  • “126 эффективных упражнений по развитию вашей памяти.”
  • “How To Develop A Perfect Memory”, Dominic O’Brien
  • “По ступеньках к развитию внимания, памяти, логики”, А. Г. Гайштут
  • “Упражнение йоги для развития памяти”, Йог Раманантата

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email