ТОП-5 сайтів, на які варто звернутись за онлайн консультаціями лікаря

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Ми живемо у час бурхливого розвитку технологій. Пристрої стають все розумнішими та компактнішими, дозволяючи виконувати звичні нам дії у легший та простіший спосіб. Можна купувати товари онлайн, керувати своїми рахунками у банку, оплачувати комунальні послуги та купувати квитки на потяг. Це все доступно зараз в Україні. Залишається питання: Чому не можна звернутись до лікаря онлайн?

Онлайн консультування, консультація лікаря в інтернеті

Адже нам часто потрібна інформація про стан здоров’я, яку буває складно знайти в інтернеті та зрозуміти наскільки вона точна. Навіщо витрачати час на шлях до лікарні, різні процедури реєстрації, запису на прийом та очікування,  якщо майже у кожного є комп’ютер та розумний телефон з доступом до інтернету?

Сайт MedBlog створений, щоб допомогти дізнатись інформацію з надійних та перевірених медичних джерел. Наприклад, є хороші публікації про вегето-судинну дистонію, симптоми і лікування карієсу, та все що потрібно знати про таке серйозне захворювання як туберкульоз. Ще більше дивіться у категорії «Хвороби та лікування». Проте докладаючи великих зусиль, автори цього сайту не зможуть розглянути усіх випадків хвороб та їх наслідків. Тому ми підготували огляд ресурсів в Україні, які пропонують послуги онлайн консультування.

Для формування добірки використовувалось пошукова видача Google за запитом: «онлайн консультація лікаря». Рекламні оголошення не брались до уваги.

онлайн консультація лікаря

Натисніть на зображення, щоб відкрити пошуковик за результатами наведеного запиту.

На першій сторінці, виводиться 10 посилань на цікаву нам тему. Розглянемо ті ресурси, які викликають довіру відвідувачів. Це можливо за рахунок декількох факторів, за кожним з яких ресурс отримує оцінку від 0 до 5 та їх простого сумування:

  • Сайт належить клініці. Онлайн-консультації є частиною допомоги, яку вони можуть надати під своїм брендом. Збереження репутації дуже важливе у таких випадках.
  • Ресурс позбавлений некоректних рекламних блоків на сторінці онлайн консультацій. Відсутність реклами — найвища оцінка.
  • Вказує особу, яка проводить онлайн консультування на даному сайті.

Такі прості правила допомогли виділити п’ять ресурсів, де можна отримати консультацію лікаря. Наводимо їх по черговості розміщення у пошуковій видачі.

Оцінка 5 (Належить клініці:0+Реклама:1+Вибір консультанта:4)

Неприємно вразив кількістю реклами один з найстаріших медичних ресурсів в Уанеті — likar.info Він заслуговує на розгляд, оскільки розміщений на першому місці у пошуковій видачі. Має також дані спеціалістів, які здійснюють консультування. Сайт є самостійним і не представляє певну лікарню, тому обсяг реклами можна пояснити таким способом монетизації.

Консультація лікаря на сайті Медісвіт

Оцінка: 13 (Належить клініці:5+Реклама:5+Вибір консультанта:3)

Розділ для онлайн консультацій на сайті клініки Медісвіт. Функціонує у як форум, з тематичними підрозділами, тому має як переваги так і недоліки такого виду обміну повідомленнями. Потрібна реєстрація для участі. Текст попередження містить вказівку, що «лікарі відповідають у міру наявності у них часу і доступу до мережі Інтернет, тому тимчасові затримки відповідей неминучі». Це цілком прийнятно для онлайн консультацій, адже термінові випадки вимагають звертання безпосередньо в лікарню.

Онлайн консультування на сайті eurolab.uaОцінка: 11-12 (Належить клініці:4+Реклама:3+Вибір консультанта:4-5)

Дочірній сайт однойменного медичного центру. Має обширну кількість матеріалів на медичну тематики, в тому числі й онлайн консультації спеціалістів. Вони доступні після реєстрації на сайті. Для користувачів, які не зареєстровані доступні вже поставленні питання до спеціаліста, які можна переглянути по даті, популярності, наявності відповіді. Присутній рекламний компонент, на час написання огляду, лише зверху сторінки, який не відволікає увагу.

Онлайн консультація на сайті клініки J<thsu

Оцінка: 15 (Належить клініці:5+Реклама:5+Вибір консультанта:5)

Ресурс клініки Оберіг з можливістю онлайн консультацій. Дуже сподобалось функція вибору спеціаліста, з вказівкою персони лікаря, стажу, категорії, наукових ступенів, який відповідатиме на ваше запитання. Можливість переглянути відгуки про нього. Реєстрація не вимагається.

На жаль, деякі ресурси, що потрапляють на найбільш відвідувану першу пошукову сторінку, мають сумнівну цінність для онлайн консультування та її достовірності. Якщо врахувати три простих критерії, згадуваних вище, то сумування їхніх оцінок не перевищує 3 балів. У деяких випадках загальна оцінка дорівнює 0, що не дозволяє їх рекомендувати для користування взагалі. Розгляд таких ресурсів виходить за рамки цього матеріалу. Але ви зможете самостійно оцінити їх та порівняти з показниками наведених вище сайтів.

Як бачите, якість та можливість здійснення онлайн консультацій не залежить від положення у пошуковій видачі. Що свідчить про необхідність оптимізації сайтів лікарень, для більш широкого залучення користувачів до онлайн консультацій. Неприємний висновок — через високу затребуваність існує багато переповнених рекламою сайтів, які зловживають довірою людей.

Нагадую, що розгляд вище наведених сайтів має ознайомлювальну мету. Також, закликаю не нехтувати загрозами своєму здоров’ю і звертатись за медичною допомогою до свого лікаря, не перекладаючи сподівання на доступність онлайн консультацій.

Будьте уважні та турбуйтеся про своє та здоров’я своїх ближніх.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email