Тепер Google допоможе краще їсти людям з хворобою Паркінсона

Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Google оголосила про придбання Lift Labs, дослідницької групи, яка створила технологію зниження наслідків тремору для людей з хворобою Паркінсона. Вона спрощує прийом їжі для людей, що страждають від хвороби Паркінсона. Lift Labs приєднається до Google X lab і надалі продаватиме свою ложку-гаджет Liftware.

google x photo

Фото: jurvetson

Хвороба Паркінсона різко знижує якість життя людей, зокрема ускладнює споживання їжі, застібання ґудзиків, чи будь-яких  дій, що потребують дрібних рухів.

Серед нейро-дегенеративних захворювань хвороба Паркінсона займає друге місце у світі за поширеністю. Так, наприклад, у США на неї страждають понад 1,5 млн. громадян і 50 тисяч нових випадків діагностують щорічно. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України на 1 січня 2013року в Україні зареєстровано 23 874 хворих на хворобу Паркінсона. Кожного року в Україні близько 2500 людей вперше захворюють на цю недугу.

Пристрій для покращення харчування людей, які страждають від паркінсонізму

«Ми також збираємося досліджувати інші способи використання їхньої технології, для поліпшення розуміння і керування нейро-дегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона і есенціальний тремор» —  йдеться у заяві Google.

Принцип роботи пристрою Lift Labs демонструє у цьому відео:

Liftware використовує хитрий трюк з перепрофілювання технології стабілізації зображення застосовані в камерах, щоб звести нанівець тремор рук, викликаний хворобою Паркінсона. Lift Labs має додаткові розробки, в тому числі виделку і тримач для ключа, заплановані для виробництва.

Google X lab — це спеціальний підрозділ світової компанії Google, який займається розробками та впровадженням нових технологій. Зокрема цьому підрозділу завдячують появою на світ Google Glass та самокеровані автомобілі.

Джерела: thenextweb.com, Медицина Світуbsmu.edu.ua

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone