Тепер Google допоможе краще їсти людям з хворобою Паркінсона

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Google оголосила про придбання Lift Labs, дослідницької групи, яка створила технологію зниження наслідків тремору для людей з хворобою Паркінсона. Вона спрощує прийом їжі для людей, що страждають від хвороби Паркінсона. Lift Labs приєднається до Google X lab і надалі продаватиме свою ложку-гаджет Liftware.

google x photo

Фото: jurvetson

Хвороба Паркінсона різко знижує якість життя людей, зокрема ускладнює споживання їжі, застібання ґудзиків, чи будь-яких  дій, що потребують дрібних рухів.

Серед нейро-дегенеративних захворювань хвороба Паркінсона займає друге місце у світі за поширеністю. Так, наприклад, у США на неї страждають понад 1,5 млн. громадян і 50 тисяч нових випадків діагностують щорічно. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України на 1 січня 2013року в Україні зареєстровано 23 874 хворих на хворобу Паркінсона. Кожного року в Україні близько 2500 людей вперше захворюють на цю недугу.

Пристрій для покращення харчування людей, які страждають від паркінсонізму

 

«Ми також збираємося досліджувати інші способи використання їхньої технології, для поліпшення розуміння і керування нейро-дегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона і есенціальний тремор» —  йдеться у заяві Google.

Принцип роботи пристрою Lift Labs демонструє у цьому відео:

Liftware використовує хитрий трюк з перепрофілювання технології стабілізації зображення застосовані в камерах, щоб звести нанівець тремор рук, викликаний хворобою Паркінсона. Lift Labs має додаткові розробки, в тому числі виделку і тримач для ключа, заплановані для виробництва.

Google X lab — це спеціальний підрозділ світової компанії Google, який займається розробками та впровадженням нових технологій. Зокрема цьому підрозділу завдячують появою на світ Google Glass та самокеровані автомобілі.

Джерела: thenextweb.com, Медицина Світуbsmu.edu.ua

 

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email