Система СКІФ – віртуальна модель людського організму (розробка Вінницького національного медичного університету)

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Презентація системи СКІФВітаю, друзі! Сьогодні хочу розповісти Вам про дуже цікаву подію, яка відбулася у моєму університеті. Цей пост я планував написати набагато раніше, але так склалося, що не знайшлося вільної хвилинки для цього – почалася сесія. Наразі вже більшість іспитів позаду, тому я вирішив взятися до написання цієї статті.

На початку цього місяця у актовому залі Вінницького національного медичного університету відбулася презентація універсальної системи моделювання людського організму під назвою СКІФ.  Відвідали цю подію Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова та члени Національної академії медичних наук України, а також ректори медичних вишів.

Презентація системи СКІФІніціатором створення системи СКІФ є ректор нашого університету Василь Максимович Мороз, який працював над цією розробкою ще з 90-х років.

Система СКІФ здатна відтворювати майже всі показники життєдіяльності людини в часі що дає можливість спрогнозувати хвороби, які можуть виникати при дії тих чи інших факторів, відображати фізіологічні зміни які відбуваються в органах і тканинах. Основною метою цього проекту навчання студентів не на хворих людях, а за допомогою комп’ютерних технологій, які створюють віртуальну реальність, максимально наближену до дійсності. Також СКІФ стане в нагоді і медичному працівнику, який хоче прослідкувати зміни в організмі людини у відповідь на задані параметри.

На самій презентації Василь Максимович продемонстрував роботу винаходу на прикладі роботи нирок та серцево-судинної системи. Діяльність цих систем розроблена, скоріше всього, найдосконаліше, так як сама програма знаходиться в стані розробки. Моє перше враження? Я був в захваті! При дії різноманітних речовин та параметрів серце змінювало свою роботу, що впливало на стан організму в цілому. При цьому можна визначити будь-які параметри людського організму. Як запевняють розробники, таким чином можна відтворити безліч важливих реакцій організму. Що ж, доволі смілива заява.

Розробники поділились інформацією, що програму СКІФ вже неодноразово хотіли придбати закордонні IT компанії, але власники відмовляються, так як планують розробляти проект самостійно.  Щодо комерційних аспектів мені не дуже зрозуміло, яким чином будуть поширювати продукт, чи це буде окремий комп’ютер (як було представлено на презентації), чи це буде просто диск з програмою. Про ціну також мова ще поки що не йшла.

Шкода, що я не мав змоги задати питання, після побаченого, вони з’явились. Одне з них: на якому апаратному забезпечені буде буде працювати винахід? Скоріше всього для таких задач потрібні найкращі комп’ютерні ресурси.  Все таки повністю змоделювати діяльність організму людини непроста задача, навіть для новітніх Intel Core i7.

Взагалі, дуже приємно знати, що наш ВНМУ не стоїть на місці, а справді працює та робить внесок в світову науку. Будемо сподіватись, що СКІФ набуде популярності у багатьох медичних закладах України та світу.

Шануйтеся! З повагою, Богдан Яловський.

Photo by Святослав Степ’як.

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email