Ще більше здоров’я! Apple запускає CareKit

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Сьогодні ввечері (21 березня) Apple презентувала нові продукти. Окрім нових гаджетів та ремінців для годинників компанія розповіла про збереження здоров’я. Ми вже писали про HealthKitа потім і про більш просунутий ResearchKit, завдяки йому лікарі та науковці можуть відстежувати стан здоров’я у людей з тими чи іншими хворобами.

Apple йде далі

Вони анонсували нову платформу у галузі здоров’я — CareKit. Вона дозволить не просто стежити за пробіжками, а направлена на тих хто потребує допомоги найбільше – людей, які хворіють. На мою думку, саме цього продукту бракувало Apple, щоб серйозно заявити про своє лідерство в медичному напрямку.

Повноцінний запуск відбудеться у квітні. Дана платформа орієнтована на пацієнтів, і дозволить збирати медичну інформацію, і самим визначати чим ділитись зі своїм лікарем або рідними.

Одним з перших продуктів стане застосунок для контролю за Хворобою Паркінсона. Який за допомогою простих тестів дозволить відстежувати прогрес лікування хвороби. Це дуже важливо, адже для лікування потрібно індивідуально підбирати дозування ліків. І чим точніше визначити ефект, тим краще лікування.

apple-iphone-se-ipad-pro-event-verge-189

Також на офіційному сайті з’явилась додаткова інформація про інші, не менш цікаві, можливості CareKit. Це буде своєрідним набором типових модулів, які розробники можуть використовувати у своїх власних розробках. Наприклад, вже анонсовані продукти з такими функціями:

Postsurgical care app

surgery_story_large

Цей застосунок від Техаського медичного центру призначений для пацієнтів після операції. За його допомогою можна відстежувати рівень болю у період відновлення, температуру, рухову активність та прийому знеболювальних. Цими даними можна ділитись зі лікарем, що дозволить бути йому контролювати стан пацієнта і визначити чи потрібен наступний візит у клініку.

 

 

 

 

Chronic conditions care app

Програма від Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC), що є клінічною базою для Гарвардської медичної школи. Завдяки їй лікар зможе краще відслідковувати стан людей з хронічними захворюваннями. Через застосунок можна визначати щоденні симптоми захворювання і підбирати відповідне лікування.

 

 

 

 

 

 

Diabetes care app

Діабет не просто хвороба. Люди живуть з нею все життя. Саме тому цей мобільний застосунок від компанії One Drop направлений на контроль рівня глюкози в крові та такі прояви хвороби як голод, біль та запаморочення. І цю інформацію можна буде надіслати лікарю прямо зі телефону.

 

 

 

 

Чи є у цього майбутнє?

Можна довго дискутувати про перспективи таких програм у США, і ще довше — в Україні. Але та ж Apple вперше представила AppStore у не такому далекому 2008 році. Це змінило досвід користування телефонами, і зробило їх “розумними”.

Якщо провести аналогією з AppStore, то що буде через шість років? Адже ці програми розраховані на звичайних людей, які можуть їх завантажити прямо на свій телефон. Я раніше писав про застосунки, які будуть виписувати лікарі, разом з пігулками. Але схоже, найбільш прогресивні люди самі вибиратимуть лікарів, які вміють дати раду з новими медичними даними.

PS: Так і уявляю ксерокопії телефонних скріншотів в паперових медичних картках замість анамнезу 🙂

Джерела: Apple, The Verge

 

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email