Ще більше здоров’я! Apple запускає CareKit

Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Сьогодні ввечері (21 березня) Apple презентувала нові продукти. Окрім нових гаджетів та ремінців для годинників компанія розповіла про збереження здоров’я. Ми вже писали про HealthKitа потім і про більш просунутий ResearchKit, завдяки йому лікарі та науковці можуть відстежувати стан здоров’я у людей з тими чи іншими хворобами.

Apple йде далі

Вони анонсували нову платформу у галузі здоров’я — CareKit. Вона дозволить не просто стежити за пробіжками, а направлена на тих хто потребує допомоги найбільше – людей, які хворіють. На мою думку, саме цього продукту бракувало Apple, щоб серйозно заявити про своє лідерство в медичному напрямку.

Повноцінний запуск відбудеться у квітні. Дана платформа орієнтована на пацієнтів, і дозволить збирати медичну інформацію, і самим визначати чим ділитись зі своїм лікарем або рідними.

Одним з перших продуктів стане застосунок для контролю за Хворобою Паркінсона. Який за допомогою простих тестів дозволить відстежувати прогрес лікування хвороби. Це дуже важливо, адже для лікування потрібно індивідуально підбирати дозування ліків. І чим точніше визначити ефект, тим краще лікування.

apple-iphone-se-ipad-pro-event-verge-189

Також на офіційному сайті з’явилась додаткова інформація про інші, не менш цікаві, можливості CareKit. Це буде своєрідним набором типових модулів, які розробники можуть використовувати у своїх власних розробках. Наприклад, вже анонсовані продукти з такими функціями:

Postsurgical care app

surgery_story_large

Цей застосунок від Техаського медичного центру призначений для пацієнтів після операції. За його допомогою можна відстежувати рівень болю у період відновлення, температуру, рухову активність та прийому знеболювальних. Цими даними можна ділитись зі лікарем, що дозволить бути йому контролювати стан пацієнта і визначити чи потрібен наступний візит у клініку.

Chronic conditions care app

Програма від Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC), що є клінічною базою для Гарвардської медичної школи. Завдяки їй лікар зможе краще відслідковувати стан людей з хронічними захворюваннями. Через застосунок можна визначати щоденні симптоми захворювання і підбирати відповідне лікування.

Diabetes care app

Діабет не просто хвороба. Люди живуть з нею все життя. Саме тому цей мобільний застосунок від компанії One Drop направлений на контроль рівня глюкози в крові та такі прояви хвороби як голод, біль та запаморочення. І цю інформацію можна буде надіслати лікарю прямо зі телефону.

Чи є у цього майбутнє?

Можна довго дискутувати про перспективи таких програм у США, і ще довше — в Україні. Але та ж Apple вперше представила AppStore у не такому далекому 2008 році. Це змінило досвід користування телефонами, і зробило їх “розумними”.

Якщо провести аналогією з AppStore, то що буде через шість років? Адже ці програми розраховані на звичайних людей, які можуть їх завантажити прямо на свій телефон. Я раніше писав про застосунки, які будуть виписувати лікарі, разом з пігулками. Але схоже, найбільш прогресивні люди самі вибиратимуть лікарів, які вміють дати раду з новими медичними даними.

PS: Так і уявляю ксерокопії телефонних скріншотів в паперових медичних картках замість анамнезу 🙂

Джерела: Apple, The Verge

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone