Розумні окуляри – Google Glass. Використання в медицині

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

GoogleGlassВихід Google Glass не за горами. Хто ще не в курсі про цей проект, можу коротко описати – це “окуляри майбутнього”. Про всі можливості нового пристрою говорити ще рано, але відомо що він включає багато функцій будь-якого сучасного смартфону, і все це вкладається у форматі звичайних окулярів.

Окуляри google мають Wi-Fi і Bluetooth (можуть працювати з iOS та Android пристроями), мають фото та відео камеру, Heads-Up дисплей. Зняті фото та відео можна відразу ж відправити в соціальні мережі, відправляти текстові повідомлення, шукати інформацію в інтернеті, користуватися онлайн-перекладачем, а також навігацією. Для всього цього активно використовується голосове управління.

Безумовно, це пристрій знайде своє застосування серед звичайного населення. Можливо не одразу. Спочатку на перших користувачів Google Glass будуть дивитись як на диваків. Але все ж, через деякий час ми не зможемо уявити своє життя без головних дисплеїв, таких як окуляри google.

Офіційний промо-ролик розумних окулярів:

А як на рахунок області охорони здоров’я? Як новинка від інтернет гіганта може використовуватись в медицині?

Уявіть декілька медичних ситуацій з використанням Google Glass. 

Хірург має можливість проводити трансляцію хірургічної маніпуляції в режимі реального часу, та ще й від першого лиця. Багато лікарів вважають що ця технологія може стати чимось на зразок персонального помічника для хірурга під час операції. Тімоті Лі (Timothy Lee), хірург-ординатор з Нью-йоркського університету, пропонує використовувати окуляри google для запису операцій з метою подальшого викладання студентам, віддаленої співпраці з іншими спеціалістами в прямому ефірі, а також показу важливих органів, даних томографічного сканування та іншу важливу медичну інформацію.

Лікар швидкої допомоги в режимі реально часу може передавати інформацію про постраждалих в будь-якій катастрофі. Це дасть змогу зібрати та підготувати все необхідне для екстреного лікування потерпілих.

Медсестра, яка перевіряє стан рани хворого може одразу відправити цю інформацію лікуючому лікарю.

Фізіотерапевт може бачити минулі сесій з пацієнтом з попередніх записів та виявляти зміни.

Будь-який лікар може підійти до ліжка хворого і одразу побачити інформацію про нього та його життєві показники, такі як пульс, тиск, температуру і т.п.

Я впевнений, що в медицині “розумні” окуляри знайдуть своє місце. Про це багато говорять закордонні колеги. В нашій країні про це і мова не йде. Згідно з чинним українським законодавством, окуляри Google Glass буде неможливо легально придбати в Україні.

Справа в тому, що СБУ вважає пристрій Google Glass “шпигунським”, оскільки з його допомогою можна вести фото- і відеозйомку непомітно від людей. Такі пристрої в Україні заборонені, а їх покупці можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Окуляри ще не поступили в продаж, а в Україні вони вже заборонені – типово для нашої країни.

За останніми даними, Google готує масовий реліз Google Glass на початок наступного року. Поки що прототипи пристроїв (так звані developer edition) доступні розробникам ПЗ за 1500 доларів.

Google GlassGoogle Glass

Google GlassGoogle Glass

В коментарях пропоную всім бажаючим висувати власні ідеї використання Google Glass в медицині.

З повагою, Богдан Яловський.

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email