Підсумки DigitalMED 2017 + презентації спікерів

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

На початку жовтня в Києві, у рамках виставки “Охорона здоров’я” пройшов DigtalMED. Відкрита подія. яка вже другий рік збирає медичні стратапи та IT-компанії, що працюють в медичній галузі. Найбільшою відзнакою, особисто для мене, це те що DigitalMED стає місцем знайомства, обміну контактами та започаткуванням співробітництва.

Про теми та спікерів прошу ознайомитись у попередньому пості. І як обіцяв — посилання на презентації спікерів:

Презентації деяких спікерів доступні на публічних майданчиках
Олександра Пхакадзе «Цифрові сервіси для людей з цукровим діабетом»
та Ростислава Олійника «Методологія впровадження інструментів digital-менеджменту в медицині»

5 головний тез про триденний марафон технологій DigitalMED 2017

  1. В перший день багато говорили про eHealth в Україні. Ну дуууже-багато 🙂 Як виявилось на підсумковій дискусії — визначення eHealth не існує 🙂 Кожен розуміє під ним закупівлю або комп’ютерів в кожну лікарню, або електронні медичні записи, або медичні консультації онлайн. Електронна медицина робить перші кроки. Але всі чекають на результат. Тим паче — Верховна Рада прийняла законодавство, що дозволяє розпочати зміни в медицині. І підтримати їх покликаний власне перша версія eHealth`у.
  2. Спеціальний гість першого дня — Володимир Ситиран говорив про кібербезпеку. Запрошував його після спрямованої на українську інфраструктуру вірусу NePetya. І ось нещодавня атака на Одеський аеропорт та Київський метрополітен нового вірусу, доводить — думати про безпеку потрібно завжди, і ніколи не пізно задуматись про стратегію компаній на випадок виведення з ладу комп’ютерного обладнання.
  3. Другого дня говорили про медичну освіту. Сучасні технології руйнують кордони до знань. Наприклад, якщо підписатись на сторінку INgenius у ФБ – зможете отримувати новини зі світу медицини прямо у найбільшій соцмережі.
  4. Торкнулись і питання дистанційних медичних консультацій. Те що раніше називали телемедициною. Але, на мою думку, цей термін дещо архаїчний. Наприклад, є медична допомога на відстані, для пацієнта зі вже встановленим діагнозом. А ніша “мені тільки б запитати”, яка дозволяє просто отримати інформаційну підтримку від медичного спеціаліста — майже вільна. Це не медична допомога чи послуга, тому і очікувати від неї потрібно лише інформаційної підтримки у прийняті рішень.
  5. Третій день пройшов під знаменом візуалізації в медицині. Відвідувачі погли подивитись надруковані 3Д-моделі хребта, наприклад. Чи спробувати HoloLens прямо на DigitalMED 🙂

Цікаво почути думку про подібний формат події у майбутньому. Які теми цікавлять читачів Medblog?

PS: Якщо тема цифрових технологій вам не байдужа — приєднуйтесь до групи DigtalHealthUA у Facebook.

Digital Health Ukraine

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email