Опитування: Використання антибіотиків

Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Антибіотики вважають панацеєю. Ними лікують бактеріальні інфекції, але часто люди приймають їх без призначення лікарів. Працюючи рентгенологом, в період епідемії грипу доводилось спілкуватись з десятками людей щодня. Досить часто пацієнти розповідали про самостійний вживання антибіотиків, ще до звертання лікаря. Або про бажання “нормально пролікуватись”, “не запускати бронхіт”, або “поки інфекція не опустилась нижче [в легені]”.

Antibiotics photoФото: Iqbal Osman1

Сподіваюсь, хоча б деяких я переконав у дотриманні правил прийому цих ліків. Адже внаслідок хаотичного приймання антибіотиків бактерії стануть стійкими до їх дії. Неправильне споживання антибіотиків призведе до того, що у 2050 році бактерії вбиватимуть до 10 млн людей щороку. Це переважить смертність від раку.

Діяти потрібно вже зараз! Medblog спільно з Massmedika  підготували запитання для наших читачів. Вони допоможуть нам визначити які проблеми є першорядними.

Буду вдячний за Ваші відповіді і поширенні цього опитування.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • Как здорово, когда тебя поддерживают! Спасибо Medblog и лично тебе, Вова. По результатам опроса моих близких и родственников уже сейчас понятно, что на ближайший праздник, когда мы соберемся на пикнике буду рассказывать об антибиотиках, их правильном применении и антибиотикорезистентности.)

  • Будь ласка! Завжди радий допомогти 🙂

 • “Сподіваюсь, хоча б деяких я переконав у дотриманні правил прийому цих діків.”
  Що таке діки? 🙂 І де переконування які мене мали переконати?

  • * fix Дякую! Стосовно переконань, то зараз вивчаємо основні “міфи”. Тисячі їх 🙂 Наприклад, приймати при ГРВІ антибіотики – зло. При простому бронхіті теж(бо це захворювання вірусної природи в основному, а прийнявши антибіотик – підготуємо нечутливу до нього мікрофлору у випадку ускладнення пневмонією).

  • Самое страшное конкретно с устойчивость к антибиотиками то, что мы рискуем попасть в число стран, которые пострадают от нее больше всех. Перечислю только несколько факторов:
   1. Туберкулез – антибиотикорезистентность растет
   2. ВИЧ – резистентность растет
   3. Экономическая ситуация, которая делает большинство современных препаратов недоступными для наших граждан.
   В комментарии @disqus_JddLscFSSG:disqus , прекрасно отражена вся суть происходящего. От необдуманных действий одного человека потрадают другие, к правило, наиболее беззащитные.

 • Vladimir

  У мене є знайома (живемо в одному під’їзді) і вона дає своїм дітям (їх двоє) антибіотики на постійній основі при грипові чи простому ГРВІ, виписуючи їх сама й не маючи жодної медичної освіти і знань. Коли намагався поговорити, то вона казала, що дає антибіотик не сама, а шо колись їй виписував його лікар, коли один з її дітей хворів на щось (здається то був ампіцилін). Також однією з причин чому вона вона давала дитині антибіотик (коли розмовляв з нею на цю тему) назвала те, шо у нього строк придатності вичерпується й щоб не пропав. Шок. Намагався їй пояснити, що це небезпечно, як міг й порекомендував їй порадитися з лікарем з приводу вживання антибіотиків. Вона зробила вигляд, шо прислухалася, та є в цьому сумніви. За моїми спостереженнями більшість людей дуже легковажно поводиться з ліками взагалі. в тому числі з антибіотиками.

  • Полностью согласен, отношение очень беспечное. Есть такой термин “ониомания” – непреодолимое желание что-то приобрести. По моему опыту, ей страдает каждый 3-й посетитель аптеки. Люди выбирают лекарства, как колбасу. Это следует остановить и современные возможности телемедицины могут нам в этом помочь.