Новий рік без шкоди для здоров’я

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Новий рік без шкоди для здоров'яПоказником новорічних свят для медичних працівників є поповнення лікарняних ліжок людьми, які особливо весело зустрічали Новий рік.  Тому напередодні новорічних та різдвяних свят, багато лікарів радять, як провести їх таким чином, щоб потім не хворіти.

Пропоную вам 4 основні поради. Слідкуйте ним, та святкуйте на здоров’я.

1. Не зловживайте алкоголем

Звичайно, ця порада займає перше місце, оскільки всі ми добре знаємо про його шкідливий вплив на організм. У багатьох людей зустріч Нового року асоціюється з вживанням спиртних напоїв у надмірних кількостях. Алкоголь наносить страшний удар по здоров’ю людини. Страждає травна система (в першу чергу печінка), серцево-судинна, нервова і навіть статева. Про шкідливий вплив також говорять такі факти: 50 відсотків аварій, 1/3 самогубств, 80 відсотків смертей від раку стравоходу та шлунку.

Якщо ж вже вживаєте алкоголь, то пам’ятайте, що пити пиво разом з горілкою чи коньяком неприпустимо, вживання напоїв різної міцності різко підвищує алкогольну інтоксикацію організму.

Як би не було сумно, але доводиться визнати той факт, що “культурно” в нашій країні  вживати спиртні напої вміють далеко не всі.

2. Якщо у вас похмілля

Представники The Royal Society of Chemistry заявили, що найкращий спосіб нейтралізувати шкідливий вплив алкоголю на організм – вживати мед.  Головною причиною похмілля є токсичні ацетальдегіди, які утворюються при розпаді  спирту. Фруктоза, яка в великій кількості присутня в меду, перетворює їх в оцтову кислоту, яка без шкоди для здоров’я виводиться з організму, пише The Telegraph.

Щоб запобігти похміллю, рекомендують перед тим, як почати застілля випити склянку молока (молоко уповільнює всмоктування алкоголю), а перед сном обов’язково випити велику склянку чистої питної води (це полегшить синдром зневоднення)

Не переїдай на Новий рік

 

3. Не переїдайте

Новорічні свята неможливі без переїдання жареного м’яса, смачних салатів з великою кількістю майонезу, тортів з кремом та інших вишуканих страв. Якщо задуматись, то можна припустити, що Новий рік створений для переїдання. Тільки подумайте, в ніч з 31 на 1  кожний з нас з’їдає майже місячну норму їжі.  А це призводить до порушення травлення. Ось цікаві факти, які допоможуть вам не переїсти на Новий рік:

  • Складайте правильне меню.
  • Голодування провокує за собою переїдання.
  • Не допустити переїдання за допомогою фруктів і овочів.
  • Пийте воду і фруктові соки замість алкоголю.

4. Оновіть домашню аптечку

Аптечка, безумовно, є в кожному будинку, проте, за словами лікарів, до новорічних свят її потрібно злегка оновити, враховуючи ймовірність виникнення всіляких неприємних ситуацій, тим більше, якщо за столом збирається велика компанія з дітьми. У цьому випадку потрібно бути готовим до всього.

Всім щасливих Новорічних та Різдвяних свят!!!

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email