Новий інсулін може стати проривом у лікуванні людей з діабетом

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Науковці Массачусетського технологічного інституту вже проводять тестування нових, «розумних» ліків для людей хворих на діабет. Їхня робота дає сподівання, що люди зможуть мати кращу якість життя, і менше ін’єкцій інсуліну.

insulin photo

Фото: Sarah G…

Доступні зараз препарати потребують щоденного введення і постійного контролю за рівнем глюкози у крові. Якщо не слідувати цим принципам, у хворого може небезпечно підвищитись рівень глюкози, а неправильно підібрана кількість інсуліну призведе до погіршення стану, аж до коми. Докладніше про типи цукрового діабету та його симптоми можна прочитати у спеціальному матеріалі від Богдана Яловського.

Розробка нового типу препарату ґрунтується на використанні модифікованого інсуліну тривалої дії. Спеціальна молекулярна структура дозволить інсуліну «визначати» підвищення рівня глюкози крові чи її зниження.

Така особливість зумовлюватиме дію тільки при потребі організму у додатковому інсуліні, без нових ін’єкцій. Препарат втрачає активність коли кількість молекул глюкози у крові знижується до певної норми. У разі успіху, для коригування рівня глюкози у крові достатньо буде однієї ін’єкції впродовж дня чи навіть тижня.

Наразі, випробування перебувають на стадії лабораторного тестування. Успіхи дають надію на початок клінічних випробувань цього препарату. Щоправда, до комерційного використання може пройти декілька років.

Розробки нового препарату інсуліну дають надію людям хворим на цукровий діабет у легшому та простішому лікуванні. Адже у щоденній боротьбі з цією недугою пацієнти змушені змінювати спосіб життя, аби пристосуватись до свого стану і вижити.

За матеріалами: bbc.co.uk/ukrainian

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email