Нові вимоги до абітурієнтів та студентів медичних вузів

Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Міністр МОЗ УкраїниВ Міністерстві охорони здоров’я України планують підвищити вимоги для цьогорічних вступників у вищі медичні заклади. Про це повідомила Раїса Василівна Богатирьова, відповідаючи на запитання студентів-медиків після закінчення відкритої лекції, яку вона провела для 19-ти медичних вузів країни, повідомляє прес-служба МОЗ. Лекцію, яка відбулася в режимі відеоконференції, прослухали понад 7600 студентів, ординаторів, викладачів і лікарів. Вони також мали змогу поставити запитання безпосередньо міністрові.

Богатирьова висловила стурбованість тим, що понад 150 студентів вищих навчальних закладів в минулому році не отримали дипломи, оскільки не змогли пройти тести КРОК1 і КРОК2, а також наголосила на необхідності посилення підготовки майбутніх медиків.

“Вимоги до студентів будуть посилюватися і надалі”, – запевнила Раїса Василівна. За її словами, позитивну оцінку в цьому році отримають тільки ті, хто дасть 60-70% правильних відповідей на запитання тестів.

Також Богатирьова повідомила, що будуть підвищуватися вимоги і до абітурієнтів, які вступатимуть до медичних вищих навчальних закладів. У цьому році їм необхідно буде набрати 155-160 балів.

“Я схилялася до цифри 170, але колеги з міністерства мене переконали, що 160 балів – досить жорстка умова”, – підкреслила міністр. “Це необхідно для впевненості в тому, що сучасні молоді лікарі матимуть достатній фаховий рівень”, – підкреслила міністр охорони здоров’я.

Раїса Богатирьова також висловилася за підтримку створення медичних правових кафедр, адже, на її думку, медичним працівникам важливо знати правові аспекти своєї діяльності та керуватися ними з розумінням справи. «Є дуже багато моментів, коли лікарі повинні знати медичне право, щоб застосовувати його в інтересах як пацієнтів, так і медиків», – підкреслила міністр.

Ця відрита лекція або “конференція”, якщо можна так сказати, проходила і в нашому вузі, але, звичайно, не всі мали змогу послухати міністра охорони здоров’я.

Честь завершити інтерактивне спілкування з Міністром охорони здоров’я України була надана Голові асоціації працівників медичних вузів України ректору Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова академіку НАМН України, проф. В.М. Морозу. Він висловив глибоку подяку за розпочату програму інтерактивного спілкування з Міністерством охорони здоров’я та поставлені перед вищими медичними навчальними закладами конкретні завдання, які будуть виконані у тісній співпраці з практичною охороною здоров’я.

Цікаво, як читачі MedBlog’у ставляться до майбутніх нововведень?

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • Тетяна

  Медичне право – дуже своєчасна ініціатива

 • Студенти які цього року пишуть КРОКи дуже багато можуть розповісти про цю затію;-)
  У МОЗ бачать тільки палець, але не місяць. Як, як підняття прохідного рівня для крок допоможе підготувати кращих спеціалістів?! Це тільки маркер освіти, піднявши його вони тільки відправлять на переклад ті 10-20%

 • Вася

  Все правильно роблять, дивлячись на рівень інтелекту деяких своїх одногрупників страшно уявити якими вони будуть лікарями, і навіщо вони взагалі йшли в Медичний? Навчатися і навіть не розуміти про що йде мови, а потім платити за кожну сесію? Потрібно було обирати спеціальність яка потребує менших інтелектуальних здібностей! Можливо підвищення прохідного балу якось посприяє цьому.
  Також я цілком позитивно ставлюсь до підвищеня вимог до студеньтів, це частко дасть змогу віздсіяти тих, кому “Бог не дав розуму”, але знову ж гроші зможуть все вирішити…
  Нехай кількість лікарів буде менша, але це будуть дійсно спеціалісти і, можливо, колись будуть отримувати гінду заробітну плату.