Нова коаліція не забуде про медицину

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Оприлюдений сьогодні попередній текст коаліційної угоди пропонує реформу охорони здоров’я у першій десятці найважливіших законів для нового парламенту.

Коаліційна угода про реформу медицини в Україні

Коаліційна угода від Блоку Петра Порошенка пропонує на двох сторінках основні пункти, наразі тільки для цілей обговорення. В плані першочергових законопроектів від Народного Фронту не має чіткого пункту про медичну реформу в Україні.

Серед запропонованих змін є спрямовані на внутрішні процеси системи медичної допомоги України. Нові обов’язкові клінічні протоколи з розмежованими рівнями допомоги.  Впровадження DRG(клініко-споріднених груп) для розрахунку вартості лікування та медичних послуг. Що дозволить ефективно підготуватись до впровадження страхової моделі медицини.

Для пацієнтів основні зміни проявляться в можливому впровадженні обов’язкового медичного страхування. Поки ніяких кінцевих термінів не вказано. Нагадаємо, що уряд часів Януковича декларував перехід до страхової медицини вже з 2015 року. Для людей також обіцяють єдиний медичний простір, який ймовірно означає незалежність місця лікування  від місця реєстрації.

Найбільшою новинкою, і цілком логічним кроком, є можливість укладати органами місцевого самоурядування договори про обслуговування з приватними медичними закладами І і ІІ рівнів. Тобто, замість вашої поліклініки чи районної лікарні цілком є шанс звертатись до приватного медичного закладу.

Також, наголошується на підвищенні автономії медичних закладів та вільний вибір свого лікаря, без територіальної прив’язки.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email