Ніколи не говоріть про це з лікарем

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Як справи на роботі? Це неоднозначне запитання від оточуючих, яке може почути лікар. Хоча емоційна складова його роботи полягає в допомозі людям, кожен день – це чиєсь нещастя. Інколи, смертельне.

Про що говорити з лікарем поза роботою?

Емоційно заряджайтесь поза лікарнею

При такій емоційній напрузі хорошим способом є переключення уваги на інші інтереси, не пов’язані з медициною. В серіалі Доктор Хаус головному герою навіть шукали хобі, щоб покращити його психологічний стан 🙂

Всі лікарі, які житимуть тільки медициною ризикують перетворитись на Доктора Хауса. Не у діагностичних навичках, а у спілкуванні з пацієнтами.

Найпростіший спосіб цього уникнути – знайти своє захоплення. Готування їжі, риболовля, гра на гітарі –  будь що буде корисним, якщо це приносить задоволення.

Живіть з сім’єю, а не з роботою

Я неохоче розповідаю рідним про свій робочий день. Такі міркування краще залишати разом з білим халатом, коли повертаєшся додому.

Звісно, якщо маєте партнера з медичною освітою, то розмова матиме ще професійний характер. В інших випадках, переконаний, варто пояснити близьким, що розповіді про “як пройшов  день” не краща тема для сімейного спілкування. Й так, не забувайте про лікарську таємницю, розголошення інформації пацієнта — злочин.

Сім’я має бути для двох, не для роботи. Цей баланс важливий. Як не парадоксально – для кращої роботи лікаря.

Ти ж лікар?

Якщо маєте серед знайомих лікаря, ніколи не починайте розмову зі слів «Ти ж лікар?». Звісно, якщо у вас не терміновий випадок. Під терміновим, маю на увазі, який виник раптово і загрожує вашому здоров’ю.

Хоч спокуса використати знання лікаря для розв’язання особистих проблем дуже велика, а бажання  йти в лікарню – мізерне. Варто пам’ятати: Лікар не мольфар, і не цілитель. Доросла людина несе відповідальність за своє здоров’я і “поговорити з лікарем” не рівноцінне медичній допомозі.

Ніхто стільки не радить своїм друзям звернутись до лікаря, як інший лікар 🙂 У стосунках варто цінувати людей, а не функцію яку вони виконують.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email