Medscape для українських медиків: Хто? Що? Як?

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Популярний і найрейтинговіший* мобільний застосунок, яким користуються лікарі – Medscape. Власне, сам додаток не є самостійним інструментом, а швидше додатком до сайту з медичною інформацією Medscape.com. Цей надзвичайно потужний ресурс, який порадив студентам один з моїх викладачів на 5 курсі.

* Згідно даних авторів програми

Сучасний посібник для лікаря

Останні роки навчання він швидше був додатковим до основної літератури студента. Але після закінчення медичної школи розумієш, що лікарю важливий не обсяг інформації, а мінімум необхідних даних, що забезпечують оптимальний вибір допомоги пацієнту. Тому матеріал тут викладається у конспектованому стилі, без зайвої води. Для того щоб лікар міг користуватись інформацією для прийняття рішень. На противагу традиції написання посібників у нас.

Medscape, зокрема, надає можливість користуватись науково-доказовими даними стосовно 4,400+ хвороб і медичних станів, від досвідчених лікарів на електронному пристрої, навіть без постійного підключення до інтернету. А також зберігати додатково вибрані матеріали, для доступу офлайн. Також він містить багато інших можливостей!

Англійська – істинна мова медицини

Так, одним з недоліків закордонних матеріалів є англомовність їх авторів. І знання англійської не просто корисна здібність. Це необхідна умова користування передовими даними в медицині. Бо, в кращому випадку, доступними для української аудиторії вони стають через декілька років. Про жодну необхідну оперативність друку підручників тут не йдеться.

З іншої, саме завдяки потребі читати закордонні тексти освоїв професійну англійську. Моя вимова здатна налякати кожного порядного британця, але засвоювати текстовий матеріал вона не заважає 🙂 Навіть більше, читання іншомовної літератури на порядок ефективніше для навчання. Як відомо, чим більше нейронних зв’язків виникає під час навчання, тим кращим і тривалішим є запам’ятовування. Англійська – чудовий каталізатор таких процесів, особливо на початку вивчення. Пам’ятаєте свій перший текст англійською про London?

Реєстрація на Medscape

Дуже-дуже раджу зареєструватись на цьому ресурсі усім лікарям. Вкажіть достовірні дані, щоб він міг підбирати тематично близьку вам інформацію. Наприклад, закінчивши навчання, Medscape прислав мені лист з привітаннями і автоматично змінив категорію з студента медика до лікаря, сказавши, що напевно я заклопотаний вступом до інтернатури 🙂

  1. Переходимо на сторінку реєстрації. Вибираємо Ukraine зі списку. Пишемо ім’я та прізвище латиницею. Обов’язковий ZIP-індекс для свого міста можете знайти тут. Для прикладу, вказав своє ім’я і код міста Рівне.Про себе

  2. Бажано вказати якусь міжнародну  пошту (Gmail, Outlook, Yahoo!), а не мейлру чи рамблер, які можуть стати недоступними для світу коли завгодно. Тут все стандартно, останнє поле, як бачите, опціональне.Ваш емейл та пароль для реєстрації на Medscape

  3. Вказуємо, що ви лікар. Якщо фармацевт чи медична сестра — вибираємо відповідні пункти. Вказуємо свою спеціалізацію, для мене це радіологія. Рік закінчення медичного університету чи коли маєте закінчити. Рік народження. В останньому полі вказуємо номер свого диплому чи посвідчення спеціаліста.  Ваші професійні дані

  4. Натискаємо Submit, для відправлення даних. Перевіряємо вашу поштову скриньку. Тиснемо сіру кнопку!

  5. Завантажуємо мобільний додаток на ваш пристрій. В принципі, можна зареєструватись і через нього, процедура буде аналогічна описаній вище.

  6. Навчайтесь! Приклад сертифікатів, які ви можете отримати на Medscape

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email