Медичні стартапи, які вилікують світ

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Медичні стартапи

Інновації в медицині не стоять на місці, а стрімко розвиваються за рахунок IT-розробок.

Відомо, що медицина – це досить консервативна галузь в будь якій країні світу, але, незважаючи на це, медичні стартапи набувають все більшої популярності.

Стартап (Start-up) – це тільки що створена компанія, що знаходиться в стадії активного розвитку, яка будує свій бізнес на основі інновацій або новітніх технологій.

Тепер кожна людина, маючи комп’ютер, планшет або смартфон може скористатись кваліфікованою медичною консультацією, слідкувати за своїми фізичними параметрами, швидко та дешево зробити тест ДНК, контролювати стан своєї постави та багато іншого.

Інновації в медицині, які прагнуть зробити світ здоровим:

23andMe

  • 23andMe – порівняно молодий медичний стартап, заснований в США Енн Войжицкі (екс-дружина засновника компанії Google Сергія Бріна). Компанія надає послуги дистанційного дослідження ДНК на основі біоматеріалу, який відсилають по почті. Клієнту висилають лабораторний набір, він плює в спеціальну посудину, відправляє її назад і, через кілька тижнів, отримує відомості про своїх предків і генетичну інформацію. Коштує послуга всього 99$.
    Інвестиції компанії складають 68 млн. доларів.
    Про цей проект я дізнався від відеоблогера Паші Фішмана на його каналі “Гик Спутник”. Раджу переглянути, кому цікаво.
  • HealthTapHealthTap (онлайн консультації лікарів) – мобільний додаток для смартфонів на базі Android та iOS, за допомогою якого пацієнт може скористатись професійною консультацією лікаря буквально з будь якої точки світу (де є доступ до інтернету). Команда лікарів налічує понад 50000 спеціалістів. Кожен лікар має свій рейтинг, в разі невірної відповіді він знижується. Система налаштована таким чином, щоб користувач зміг отримати відповідь на своє питання в найкоротший термін – лікар визначається виходячи з професійної області, а також з використання алгоритму, який розглядає, хто в даний момент знаходиться на онлайн-чергуванні. Творці ресурсу попереджають, що думка лікарів на «HealthTap» не є встановленим діагнозом, але в деяких випадках може врятувати життя.
  • Alive CoreAliveCor (кардіомоніторинг) – програма iPhonECG від медичного стартапа AliveCor дозволяє слідкувати за діяльністю серцево-судинної системи за допомогою iPhone. Кардіомоніторинг дуже корисна річ для спортсменів та людей з ризиком захворювань серцево-судинної системи. Головною ідеєю доктора Девіда Альберта, головного розробника проекту, стало створення простого і доступного апарату для повсякденного використання. Акумулювавши свій 30 -річний досвід лікаря-кардіолога і сучасні досягнення IT-технологій, він створив апарат для моніторингу роботи серця вартістю всього 100$, у той час як аналогічні медичні апарати коштують кілька десятків тисяч доларів. При цьому за запевненням розробника, функціональні можливості пристрою не поступаються можливостям дорогого стаціонарного кардіомонітору. Система складається з програми iPhonECG і двох видів накладок. Перший варіант виконаний у вигляді чохла, що надівається на тильну сторону iPhone, інший варіант – тонка пластикова карта, яка сумісна з іншою продукцією Apple.
  • Ecso BionicsEkso Bionics – компанія є наглядним прикладом інновацій в медицині. Медичний екзо-скелет від розробників Ekso Bionics допомагає навчитися ходити знову тим людям, які довгий час були прикуті до інвалідного крісла. Він має двигуни, що розміщені в області стегон і колін. Швидкість руху і довжину кроку можна задати за допомогою пульта. До екзо-скелет також додається пара милиць: адже пацієнт, який не відчуває ніг, в іншому випадку буде відчувати себе невпевнено. Щоб надіти на себе цей пристрій, сидячи в інвалідному кріслі, людині потрібно до 10 хвилин. Цей винахід коштує 110000 $, тому на масове поширення поки що не варто розраховувати.
  • TeratoTreato – це сервіс, який займається збором інформації про лікарські препарати в соціальних мережах та форумах. Terato може автоматично розрізняти позитивні та негативні відгуки про фармакологічний засіб. Наразі база системи налічує понад 12000 препаратів. Звичайний користувач, який приймає ліки, може використовувати сервіс для того, щоб краще розібратися, як він працює і чого від нього можна чекати (адже лікарі не завжди досконало все пояснюють, а в інструкції не так вже й легко розібратись). Та найцікавіша в проекті – платна підписка для фармацевтичних компаній, яка включає набір інструментів для аналізу позицій бренду і конкурентів. Платна версія дозволяє аналізувати скарги споживачів, причини переходу на ліки іншої марки, ефективність просування на різних майданчиках, позиції конкуруючих брендів та відповідати на повідомлення пацієнтів. У фінансову плані проект теж дуже перспективний – залучив 14.5 млн. $ інвестицій, і, на мою думку буде дуже прибутковий, оскільки фармацевтичні компанії достатньо платоспроможні клієнти.

Стартапи в медицині стрімко з’являються та розвиваються. Тому, я вважаю доцільним створити на МедБлозі цілу категорію присвячену цій темі. Можливо інформація про цікаві закордонні проекти надихне когось на створення чогось корисного і в нашій країні.

Шануйтеся!

З повагою Яловський Богдан.

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email