Innotech 2016 – місце де живуть інновації

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

В п’ятницю 11 березня стартував форум Innotech Ukraine. Про враження з минулого 2015 року читайте в окремому пості.

12805905_1535340676760014_6316217688978348807_n

В цьому дописі розповім чим запам’яталась ця подія. Зокрема, в напрямку охороні здоров’я. Яка впливає на економіку двома шляхами: прямо, через торговельні відносини, та опосередковано — дозволяючи довше жити, працювати, і відповідно приносити користь і податки 🙂

До початку тематичних виступів, встиг відвідати спеціальну демо-зону. Якщо коротко характеризувати побачене, то це:

  1. 3D-принтери
  2. 3D-принтери
  3. 3D-принтери
  4. Дрони і коптери
  5. Різноманітні роботи

Але знайшлось місце і для декількох проектів пов’язаних з медициною та здоровим способом життя.

Uniexo
Розробник UniExo

Фото з офіційної фейсбук-сторінки проекту

Проект екзоскелету для людей з паралізованими кінцівками від Антона Головаченка, котрий навчається в Національному авіаційному університеті. Розробку відзначили окремо відзначили у рамках Studway Awards − щорічного конкурсу студентських досягнень. Зараз розробники орієнтуються на закордонний ринок. Їхня розробка, наприклад буде коштувати орієнтовано 3000 тис. дол., в той час як аналогічні рішення коштують на рівні 50 000 доларів.

Sit&Fit
Sit&Fit на Innotech 2016 в Києві

Фото з офіційної фейсбук-сторінки проекту

Демонстрували пристрій який не тільки може виробляти енергію для зарядки вашого ноутбука, але і робить таку корисну річ, як підвищує рухову активність людини. Принаймні її ніг. Розробники планують продавати його разом з мобільним застосунком який рахуватиме спалені калорії, вироблену потужність.

MeViCs 

Mevics

Пропонують невеликий датчик, який закріплюється на тулубі для відстеження правильної постави. Якщо ви сутулитись, то пристрій сигналізує про це вібрацією.

В час тотального проникнення комп’ютерів, і переважним сидячим способом роботи, проблема корекції постави доволі актуальна. Так є корсети, але вони мають дуже низький рівень ефективності, оскільки через деякий час більшість людей перестають його носити.

В планах творців зробити набір сенсорів для різних ділянок хребта, які постійно оцінюватимуть функціональний стан спини.

Foodger – менеджер продуктів харчування
Foodger на Innotech 2016 в Києві

Фото з офіційної фейсбук-сторінки проекту

Розумна підставка для продуктів, яка може сказати скільки і чого залишилось у холодильнику. Але саме цікаве, за словами представника компанії, програмна складова аналізує перелік продуктів і пропонує варіанти страв. Тут відкривається широке поле для просування здорового харчування. Починаючи від збалансованих страв, і закінчуючи тим, що холодильник скаже “зав’язувати зі смажною картоплею, ось спробуй кориснішу їжу”.

Інновуйся або помри

Потім була сесія доповідей по інноваціях в охороні здоров’я. Трохи твітив про свої враження. Також активну трансляцію робили @intersog (Вони роблять для цифрової медицини більше, ніж український уряд для нашої)

Виступи були обмежені по часу, зайняли трохи більше двох годин. По окремих розповідях не буду зупинятись, розповім натомість про ключові речі.

У мене склалось таке враження, що Національна академія наук вважає себе якимось монополістом по-інноваціям. І звісно, для цього-всього інноваційного їй не вистачає грошей.

Була навіть пані Ольга Богомолець. Трохи запізнилась на панельну дискусію, тому виступала соло. Намагався по ходу іронізувати в твітері. Одна з думок її виступу — дайте нам автобуси, і ми будемо рятувати бідних і нещасних людей. Цей чудо-юдо автобус, так розумію, їздитиме по селах, обстежувати людей, якщо треба — віддалено консультуватись з лікарями в столиці. За словами самої Ольги Богомолець, це дозволить донести тих розумних лікарів, які залишились до більшої кількості людей. Але є одне але, як мовиться:

Що буде коли ці розумні лікарі закінчаться?!

Знову ж моя думка — краще заохотити навчатись сімейного лікаря. А замість автобусу, купити йому смартфон з 3G, нє?!

До речі, про мобільних операторів

На конференції про охорону здоров’я були представники Vodafone і Київстару, навіть французького Orange. Схоже, що mHealth(використання мобільних технологій в медицині) дуже цікавить китів українського стільникового зв’язку, але вони не знають з якої сторони до неї підступити. Той же Orange формує спеціальний підрозділ для роботи з eHealth. І навіть готові працювати зі українськими стартапами 🙂

Говорили про два тренди у цифровій медицині. По-перше, завдяки розумним годинникам, фітнес-трекерам, самостійний моніторинг стає масовим продуктом. І з цим нічого не зробити – це вже реалії. По-друге, змінюється спосіб надання медичних послуг. Телемедицина дозволяє не тільки долати географічні відстані, але і зменшувати витрати на охорону здоров’я.

Наприкінці представники українських проектів розповіли про інвестиційний та регуляторний клімату для інновацій в Україні. Вони підбили підсумки, які можна сформувати у три золоті правила українського стартапу:

  1. Компанію реєструйте не в Україні

  2. Патенти реєструйте не в Україні

  3. Продукт продавайте не в Україні

Замість висновку

В нас все дуже складно. Але, я вірю, що економічно вигідні розробки для України не повинні чекати урядового регулювання чи схвалення. Вони можуть стати драйверами змін, які у інших країнах буде складно зробити.

Нові компанії повинні створювати іншу медицину, бо оживляти інноваціями теперішню державну модель немає сенсу.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email