Медицина та нові технології на DigitalMED 2016

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Минулого тижня, 4-6 жовтня у Києві пройшла медична виставка «Охорона здоров’я 2016». І вперше в Україні на ній була представлена демо-зона про цифрові технології в медицині — DigitalMED.

Medblog — офіційний співорганізатор події. Це був насичений досвід триденної модерації та постійної комунікації, тому взяв невелику паузу щоб відпочити та узагальнити враження.

DigitalMED 2016 на виставці Охорона здоров’я

Ця подія — нагода об’єднати людей, котрим цікаві нові технології та важливе майбутнє медицини. Дякую власникам виставки «Охорона здоров’я» за ідею та партнерство. Сподіваюсь, проведення DigitalMED стане хорошою традицією 🙂

Розвиваємо Digital Health

Якщо чекати цілий рік не має сил — долучайтесь до тематичної спільноти у Facebook:

Digital Health Ukraine

Ідея продовжити спілкування в онлайн виникла в перший день події.  За декілька днів додалось більше 50 мотивованих учасників. Там вже є презентації спікерів, котрі дали згоду на їх поширення. Представники одного з учасників знімали відео — обіцяли поділитись. Запрошую публікувати анонси подій, спілкуватись та ставити питання. В Україні поки невелике digital health ком’юніті, але дружнє 🙂

Якщо вас збиває з пантелику назва — Digital Health вже є усталеним терміном. Наприклад, так тлумачать DigitalHealth на офіційному сайті FDA. Тим паче, DigitalMED назва цієї події і всі права належать організаторам виставки.

Як це було?

Під час виступів спікерів намагався оперативно фотографувати спікерів — всі публікації можете знайти за хештегом #DigitalMED у Facebook 

Розповісти про цифрові інновації в медицині три дні поспіль — серйозний виклик. Тому вирішив згрупувати їх у 6 тематичних блоків, по два на кожен день. Вони торкаються майже кожної частинки процесу лікування та збереження здоров’я.

Візуалізація та 3Д-друк в медичній практиці. Радіологія та збереження даних

Першу половину дня говорили про роль візуалізації в медицині. Як не дивно, значну частину інформації про навколишній світ людина сприймає за очима, але в галузі охорони здоров’я тільки починають використовувати віртуальну реальність та 3Д-технології. Особливо важливо є виготовлення індивідуальних протезів на 3Д-принтерах чи створити доступні в ціні рішення для реабілітації людей.

Після перерви продовжили тему візуалізації, але з вузької медичної теми — радіології. Променеві обстеження головне джерело точних даних про нашу анатомію і для їх обробки необхідні спеціальні рішення. Приємно було почути про досвід створення національного архіву таких зображень в Литві. На хвилиночку, в них лікарні генерують 540 ТБ даних за рік!

Телемедицина та електронна охорона здоров’я в Україні. Інтернет та аналітика даних в медицині

Другий день був присвячений розвитку eHealth та телемедицини в Україні. Мій досвід модератора швидко поповнився тим, що відразу три спікери запізнились 🙁 Але після невеликої заминки почали з доповіді про роль IT в реформуванні медицини. Без обліку, яку забезпечують інформаційні системи, змінити охорону здоров’я — нереально. Це всі розуміють. Але порвала слухачів відповідь на запитання про супротив «інформатизації» лікарів в державних лікарнях:

Якщо лікар отримує більше 8 тисяч гривень в державній лікарні — то він проти змін

Дуже хотів почути деталі стосовно чарівного копняка проекту Світового Банку розвитку eHealth в Україні. На скільки зрозумів — зараз стадія обговорення концепцій і деталізації планів. Без конкретики.

DigitalMED — місце де роблять анонси. Представник HeartIn анонсував браслет для відстеження роботи серця та його FDA-сертифікацію для медичного використання.

Друга частина стосувалась онлайн активності клінік та лікарів. І якщо думаєте, що українські лікарі бояться інтернету — то це не так. Наприклад, Facebook сторінка Рівненської дитячої обласної лікарні є місцем для відкритої комунікації. Вже можна дивитись прямі трансляції операцій через Periscope від пластичного хірурга Едгара Камінського. У Запоріжжі соцмережі використовують у проекті раннього виявлення артеріальної  гіпертензії.

Короткий підсумок:

Якщо Вас немає в інтернеті — про вас ніхто не знає!

Персоналізована медицина. Сучасні технології для пацієнтів та лікарів

Третій, заключний день, почали з персоналізованої медицини та ролі генів у діагностиці та лікуванні. Україна тут швидко наздоганяє світові тренди. Переважно силами ентузіастів та приватних компаній.

Ще було багато виступів в напрямку mHealth — про те як мобільні технології переінакшують медицину. Це не глобальні кроки на рівні країни чи цілої галузі. Але кожен стартап, кожен лікар, здатен вирішити одну проблему. І кожен маленький крок веде нас до нової медицини в Україні.

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email