Чи може тату нашкодити здоров’ю?

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

ТатуПерш ніж дати відповідь на це питання варто звернутись до історії. Що ж таке тату? Це штучне порушення цілісності шкірного покриву за допомогою колючих інструментів і подальше введення в шкіру фарбувальних речовин з метою отримання стійких, малюнків, які не змиваються. Коли з’явилися татуювання сказати важко, але відомо, що найдавніші татуювання були знайдені в розкопках єгипетських пірамід.  Незважаючи на те, що муміям близько чотирьох тисяч років, малюнки на їх шкірі добре розпізнаються.

Однак з’явилося мистецтво татуювання набагато раніше – ще  при первісному ладі. Тату було не тільки прикрасою, але й знаком племені, роду, тотема, указувала соціальну приналежність її власника, а крім того, наділялася певною магічною силою.

В Європу татуювання привіз Джеймс Кук, який був мореплавцем. Він подорожував до берегів Океанії та Австралії, звідки привіз аборигена, тіло якого було повністю розмальоване дивними зображеннями. Кук повідомив, що цей звичай широко розповсюджений на Таїті і називається місцевою мовою TATOO (від ta – картинка і atu – дух).

Але татуювання на той час не стало розповсюдженим. В основному, його мали артисти, моряки і розбійники. Розквіт мистецтва тату припав на 60-ті роки XX століття, коли бурхливо почали розвиватись нові молодіжні культури.  Татуювання дуже популярне і в наш час, тому варто поговорити на скільки воно шкідливе для нашого організму.

Всі хто планує зробити собі татуювання повинні пам’ятати про небезпеку. Цією небезпекою може бути незначна інфекція або ж дуже серйозне захворювання. Не дивлячись на безліч методів стерилізації, захворювання під час нанесення тату все ж поширюються (ВІЛ, гепатит C, а також є небезпека зараження “звичайним” стафілококом, що мешкає на поверхні шкіри людини). Для цього потрібно слідкувати за тим, щоб матеріали, якими буде проводитись нанесення зображення, були одноразовими. Обладнання повинно проходити три етапи стерилізаційної обробки. Перший етап – ультразвукова обробка. Другий – інструменти поміщаються в дезінфікуючий розчин (лізетола) на 30 хвилин. Третій етап – інструменти стерилізують в сухожарові шафі протягом години.

Основною причиною небажаних  наслідків нанесення тату є те, що її виконують в не дуже надійних tattoo-салонах, а то й просто у знайомих, які навіть не мають професійного обладнання й близько не чули про правила стерильності. Було б добре якби вони хоча б надягали медичні рукавички (іноді навіть цим нехтують).

Але, навіть, якщо нанесення тату пройшло на найвищому рівні це ще не означає, що наслідків не буде. Існує ще така проблема, як реакція на фарбу. 

Медичні татуКрім простого естетичного призначення тату має ще одне. В США зраз в моді, так звані, медичні тату. Американці з серйозними алергіями і захворюваннями, такими, як, скажімо, діабет, відмовляються від «алергічних браслетів» та звертаються за допомогою в … tatoo-салони, де за допомогою незмивних чорнил подбають, щоб їм у якомусь екстреному випадку, коли людина буде знаходитися без свідомості, помилково не дали ліки, що викличуть у них алергію. Цікавий підхід, чи не правда?

Особисто я не проти татуювання, але якщо все це буде проходити в якісному tatoo-салоні, де будуть дотримані всі правила стерильності та використовуватись сучасне професійне обладнання.

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email