Чи допомагає медична маска захиститись від грипу?

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Щоб розповісти як діє і наскільки ефективно захищає звичайна медична маска від передачі вірусів, зокрема грипу, розшукав для читачів Medblog публікації достовірних джерел. Нижче пропоную виклад найважливіших і практичних даних.

flu photo

Носіння звичайної маски членами родини, у якій хворіє дитина, знижує ризик захворіти для них на 60-80%. Це дані одного дослідження, яке також передбачало застосування частого миття рук і уникнення тісних контактів з хворою особою.

Дослідження дозволяють припустити, що грип, зокрема і «свинячий», поширюється переважно з великими, а не малими краплями слизу, під час чхання, кашлю у вигляді аерозолів. Звичайна медична маска націлена захищати саме від такого виду поширення інфекцій.

Респіратори, або як їх ще називають за кількістю відсотків затримуваних частинок — N95, захищають ще і від дрібних частинок. Зокрема їх використовують при контакті з такими хворобами як туберкульоз чи сибірська виразка.

Багато людей у побутових та соціальних установах не знає як правильно використовувати медичні маски. Пропоную короткий перелік 5 правил та принципів, яких варто дотримуватись при користуванні медичними масками:

  • Не покладайтеся на маску як ваш єдиний захист. Уникайте скупчень людей, тісного контакту з хворими, часто мийте руки. Якщо у вас нежить чи кашель — залишайтеся дома, щоб захистити інших.
  • Мийте руки перед тим як вдягти маску. Не торкайтеся зовнішнього та внутрішнього боку маски коли вдягаєте чи скидаєте маску. Коли скидаєте — беріть за петельки, а не маску. Викидаючи, слідкуйте щоб маска не торкалась інших речей. Помийте руки опісля зняття маски.
  • Маска повинно щільно закривати ніс, рот, підборіддя. Під час носіння не торкайтесь маски руками.
  • Зазвичай час використання одноразових медичних масок обмежений 2-4 годинами. Кольоровою стороною одягають назовні, хоча особливої різниці не має. Якщо вона стала вогкою — змініть раніше.
  • Якщо звертаєтесь з симптомами грипу до лікаря — обов’язково вдягайте маску, щоб не заразити інших під час очікування.

Медкнижка за 1 день! такой вариант

Джерела: cdc.gov, healthline.com, webmd.com Фото: Anil Jadhav

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email