Чому українські можновладці лікуються за кордоном?

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Чому українські можновладці лікуються за кордоном?Мене завжди дивувало це явище. Цікавим фактом є те, що чиновники та багатії відкривають безліч приватних клінік, але все ж не довіряють своє здоров’я українським лікарям.  Чим спричинена така недовіра до вітчизняних медиків мені не зовсім зрозуміло, але факт залишається фактом, і довіра серед населення також зникає.

З звичайним населенням все зрозуміло. Як такої, безкоштовної медицини, гарантованої нам ст. 49 Конституції України, вже давно не існує. У державних лікарнях політика проста – якщо немає грошей, то навіть висококваліфікований спеціаліст не допоможе. І що тут дивного? Єдиними порадами та словами неможливо зцілити, потрібно ще мати обладнання для діагностики та лікарські засоби. Все це потребує значного фінансування, а от з цим у нас серйозна проблема. Саме в цьому й проявляється нездатність забезпечити гідний рівень медичних послуг на безкоштовній основі.

Все більше українців частіше звертаються до послуг приватних медичних установ. Звичайно, це коштує грошей, але тут обіцяють надати гідну медичну допомогу. Що ж, в ідеалі такий тип медицини просто необхідний.  Але це в ідеалі. Насправді ж, це або просто «викачка» грошей, або дійсно гарант якості. І тому важко розібратись якій клініці можна довіряти. Ясно одне: зміни потрібні як в приватних, так і в державних установах.

Заможні ж громадяни лікуються за шалені гроші та за тисячі кілометрів в «імпортних»лікарів. Це через те, що українські медики наскільки некомпетентні??? І навіть серед великої кількості спеціалістів не можна знайти хоча б декількох геніїв лікарської справи для надання допомоги «еліті» нашого суспільства?

Хочу навести приклад ситуації з екс-прем’єром України Юлією Тимошенко, яка в жовтні 2011 року була засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газової угоди з Росією у 2009 році. З кінця грудня вона відбуває термін у колонії в Харкові.  Оскільки Юлія Володимирівна має проблеми зі здоров’ям, лікується в лікарні “Укрзалізниці”. Але, що мене найбільше вразило, для її лікування був покликаний німецький лікар-невропатолог із клініки “Шаріте” – Лутц Хармс. На мою думку, це простий прояв неповаги до українських медиків.  Лікування міжхребцевої кили (саме цей діагноз у Юлії Володимирівни) з успіхом проводять в Україні, якщо не в державних, так в приватних клініках точно. Для чого ж тривожити спеціалістів з Європи? В них і так купа справ. І це не одиничний випадок, вся українська “еліта” лікується за кордоном.

Варто збагнути, що відношення лікарів і пацієнтів – це перше, що потребує змін. Слід почати довіряти один одному, бо в нас одна ціль – здорове та світле майбутнє!

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email