Apple на крок наблизилась до вашого здоров’я

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

На події «Spring Forward», яка завершилась 9 березня у вечері за Київсьим часом, Apple оголосила про кардинально нові дослідницькі програми та платформи для лікарів та медичних дослідників.

Apple анонсувала Research Kit

Apple анонсувала ResearchKit, платформу яку медичні дослідники можуть використовувати щоб зібрати дані пацієнтів. Вона являє собою спеціальний програмний доступ для медичних досліджень. Розроблена разом з провідними медичними центрами у США.

Research Kit перетворює смартфон компанії на повноцінний діагностичний інструмент, дозволяючи використовувати дані з сенсорів  iPhone і Apple Watch.

Найдетальніше представники Apple розповіли про додаток mPower від університету Рочестера, орієнтований на пацієнтів з хворобою Паркінсона.

Мобільний застосунок для хвороби Паркінсона

Він дозволяє таким людям відстежувати ознаки їхнього захворювання за допомогою акселерометра їхнього iPhone та інших датчиків. Наприклад, застосунок може відстежувати як змінюється підпис; моторика рухів, за тим як швидко може особа натискати на екран; тремтіння голосових зв’язок за вимовою; і навіть як змінюються хода людини.

Це ілюструють наведені знімки презентації:

 Також були анонсовані інші програми в рамках ResearchKit:

GlucoSuccess для пацієнтів з цукровим діабетом від MGH(Massachusetts General Hospital), що є найбільшим навчальним госпіталем Гарвардської медичної школи.Застосунок для людей з цукровим діабетомMyHeart Count для відслідковування серцево-судинних захворювань від Стенфордського медичного університету.Застосунок для серцево-судинних захворювань від Стенфордського медичного університетуAsthma Health від одного з найбільших і найстаріших медичних центрів у США — Маунт-Сінай, що розміщений у Нью-Йорку.Додаток для контролю астми від Моунт-СінайShare the Journey застосунок для хворих з раком грудей від Інституту раку Дана-Фарбер.Дадаток для пацієнтів з раком грудей

Окрім цього Apple звернула увагу на конфіденційність та відкритий джерельний код цих програм. Пацієнти повинні будуть дати згоду на обробку їх даних і самі визначати яких саме. Apple також стверджує, що не передаватиме ці дані третім сторонам.

Відкритий джерельний код дозволить не тільки розширювати перелік мобільних застосунків для інших хвороб, але дозволить створювати дослідникам програми для користувачів Android та Windows, щоб вони також могли взаємодіяти з платформою Research Kit.

MedBlog вже повідомляв раніше про платформу Heath Kit від компанії Apple. Схоже, вона не збираєтеся повертати з цього шляху.

Джерела: imedicalapps.com, gagadget.com

 

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email