Apple хоче зробити телефон центром медичної інформації

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Презентуючи 2 червня, на конференції WWDC 2014 новий застосунок HealthKit, компанія Apple задумала перевенути ринок медичної інформації. У свій час, представлена нею система поширення ліцензійної музики iTunes кардинально змінила обличчя музичної індустрії.

health_hero

Досвід та наполегливість Apple, її здатність використовувати існуючі технології для створення нових продуктів, може забезпечити успіх системи зі збору та поширення даних про здоров’я.

HealthKit покликаний забезпечити централізацію та зберігання даних медичних та спортивних застосунків. Цей обсяг зростає з кожним днем – подивіться на нові компанії, про які писав Богдан Яловський і у цьому не виникне жодних сумнівів. Проблемою було об’єднати дані про частоту пульсу від спеціального сенсору, кількість витрачених калорій та пройдений шлях зі сторонньої програми, в об’єктивні дані про здоров’я власника смартфону. Цю проблему розв’язує HealthKit.

HealthKit2

Окрім об’єднання даних про здоров’я людини, розробка Apple надає дані інформаційній системі лікарні користувача, якщо він надасть на це згоду. Тепер відомості про стан здоров’я лікар отримуватиме майже безпосередньо та миттєво. Так само лікар надсилатиме пацієнту результати його лабораторних обстежень, які будуть доступні на екрані пристою у будь-який час.

Цю ініціативу вже підтримали з десяток компаній, які працюють в сфері охорони здоров’я. А розробкою додатку займались безпосередньо з лікарнею Mayo Clinic, одним з лідерів надання медичних послуг у США.

health_third

Варто згадати, що ще одна велика компанія – Samsung, представила аналогічну систему для збирання датих про здоров’я людини – SAMI (Samsung Architecture Multimodal Interactions) й оголосила конкурс для розробників з призовим фондом у $50 млн.

Якщо плани Apple і Samsung виявляться успішними, то нас очікує цікавий розвиток медицини і нові виклики у спілкуванні лікарів та пацієнтів.

Джерела: The Verge, ITC.ua, TechCrunch

Володимир Хильчук

Володимир Хильчук

керівник проектів з цифрової медицини at Into-Sana
Досліджую технології, комунікації і лідерство в охороні здоров'я. Публікації у блозі — мій особистий погляд на майбутнє і теперішнє української медицини.
Володимир Хильчук
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email