23 мільярди долларів за куріння

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Суд Флориди зобов’язав тютюнову компанію RJ Reynolds Tobacco Company виплатити суму понад 23 мільярди доларів дружині завзятого курця, який помер 18 років тому, повідомляє Reuters. Рішення було винесено в п’ятницю 25.07.14, а сума штрафу виявилася найбільшою в історії Флориди для справ, де позивачем була одна людина.

medblog_in_ua_kurinna

Синтія Робінсон (Cynthia Robinson) подала позов на тютюнову компанію в 2008 році через те, що її чоловік Майкл Джонсон (Michael Johnson) помер від раку легенів. Вона заявила, що компанія приховує можливі загрози для здоров’я і той факт, що їх продукція викликає сильну залежність.

Майкл Джонсон працював водієм автобуса і викурював до трьох пачок сигарет в день з 13-ти років. В результаті у нього розвинувся рак легень, і Майкл помер в 1996 році у віці 36 років.
«Він не міг покинути. Він курив навіть у день своєї смерті» говорить вдова. Спочатку суд зобов’язав тютюнового гіганта виплатити $ 7,3 мільйони вдові і сину, що залишився без батька, а також ще 9.6 $ мільйонів синові Майкла від попередніх шлюбу. Однак пізніше, після додаткових розглядів справи, суд додав до суми, яку компанія повинна виплатити вдові і синам, ще $ 23,6 мільярда. Юристи тютюнових компаній, що виробляють такі сигарети, як Camel, Kool, Winston и Pall Mall були шоковані таким вердиктом суду і відмовилися від коментарів. Але Джефрі Раборн, віце-президент R.J. Reynolds, у своїй заяві сказав, що компанія буде подавати апеляцію на це «ненормальне рішення суду».

Юрист вдови розповідає: «Суддя не був ненормальним, він був сміливим». Він заявив, що ключовим моментом в рішенні суду були докази агресивних рекламних кампаній сигарет, спрямованих на молодих людей. Ці рекламні вводять людей в страшні помилки про нешкідливостікуріння, що може призвести до смерті від куріння.

Блогун

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email