10 кращих фільмів про лікарів

Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Скажемо прямо – хороші фільми про лікарів не таке вже й часте явище. Набагато краще ця професія вкладається у формат телесеріалу: як короткого сіткому, так і справжньої теледрами. Дуже відомими стали такі серіали, як  “House, M.D.”, ” Scrubs”, “Інтерни” та інші. Тим не менш, сьогодні я хочу навести вам список художніх фільмів про лікарів та медицину.

Картини різних жанрів та різних років, але їх об’єднує одне – медицина.

1.  Цілитель Адамс / Patch Adams (1998)

Цілитель Адамс

Фільм “Цілитель Адамс” – чудова зворушлива історія про людину, яка вирішила зламати канони сучасної медицини, замість сталого божественного образу сучасного лікаря він вирішив подарувати всім людяність та співчуття.

 

 

 

 

 

 

2.  Коматозники / Flatliners (1990)
КоматозникиКлінічна смерть, дослідження того, що знаходиться за гранню життя – ось що привертає групу молодих медиків, хто забажав дізнатися таємниці небуття. Але подорож по інший бік життя затягує і змінює людину так, що повернутися до колишнього життя вже неможливо…

 

 

 

 

 

3.  Пробудження / Awakenings (1990)

ПробудженняДоктор Сайер, практично не маючи досвіду роботи з живими людьми потрапляє в лікарню для невиліковних хворих, більше схожих на застиглі статуї. Серед пацієнтів, що знаходяться ніби в трансі, видiляється Леонард, який уже тридцять років прикутий до інвалідного крісла. Він не може ходити, говорити, рухатися … Але несподівано, лікар дізнається про експериментальні ліки, які дивом ставлять Леонарда на ноги…

 

 

 

4. Пролітаючи над гніздом зозулі / One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

OneFlewЯк щодо відпочинку за державний рахунок в невеликій психіатричній лікарні? Саме це і зробив неспокійний і незалежний Макмерфі, у якого у венах – вогонь, а язик гострий як бритва: симулював божевілля і поселився «у психів».

 

 

 

 

 

5. Морфій / Морфий (2008)

МорфійЛікарю Михайлу Олексійовичу Полякову всього 23 роки. Йде 1917 рік, кругом бушує революція, хаос, але талановитий молодий лікар не звертаючи уваги ні на що лікує будь-які хвороби, і одного разу ставить під загрозу своє життя, і виявляється змушений зробити собі укол морфію. У можливість залежності він не вірив – у розсудливої ​​людини, і тим більше лікаря, не може бути залежності…

 

 

 

 

6. Собаче серце / Собачье сердце (1988)

Собаче серцеПрофесор Преображенський ставить сміливі досліди, намагаючись перетворити собаку Шаріка в рівного собі в усьому людину. В результаті виходить такий собі Шариков. На жаль, досвід доводить, що собаці краще залишатися собакою.

 

 

 

 

7.  Зображуючи Бога / Playing God (1997)

Зображаючи богаЗробивши операцію під дією наркотиків Юджин Сендс вбив юну дівчину, а цим сами і свою кар’єру. Намагаючись утопити провину в алкоголі і синтетичних наркотиках, в одному барі він стає свідком перестрілки, і рятує життя пораненому в груди злочинцеві. Талант Сендса-лікаря тепер служить одній з кримінальних угрупувань, а сам Юджин отримує 10000 доларів за кожну операцію і можливість продовжувати почувати себе Богом, тримаючи в своїх руках чиєсь життя…

 

 

 

8. Лікар / The Doctor (1991)

ЛікарНі медична освіта, ні багата практика не робить людину справжнім лікарем, поки він не буде співчувати своїм пацієнтам. Можна навчитися проводити найскладніші операції – і залишатися холодним до чужого болю, як герой цього фільму, хірург Джек Маккі. Але, одного разу, цей успішний і заможний лікар захворів сам. Йому поставлений страшний діагноз: «рак горла» – і ось уже він змушений пізнавати світ медицини з зовсім іншого боку, сторони повною страху і страждань. Джек ще не знає, чи вдасться йому вижити, але він швидко починає розуміти, що в будь-якому випадку, вже ніколи не зможе залишитися тим байдужим до горя інших, безпристрасним профі, яким був раніше.

 

 

9.  Військово-польовий госпіталь М.Е.Ш. / MASH (1969)

meshДвоє молодих хірургів під час гонко-корейської військової кампанії приїжджають працювати в пересувному військовому хірургічному госпіталі. Єдиний сюжет, як такий, в картині відсутній – замість нього глядач бачить серію неймовірно смішних епізодів і жартів, за допомогою яких персонал госпіталю намагається зберегти здоровий глузд у важких реаліях війни.

 

 

 

 

 

10.  Паталогія /  Pathology (2008)

ПаталогіяМолодий і талановитий лікар Грей, закінчивши Гарвард з відзнакою, мріє стати патологоанатомом. І де як не в кращій клініці міста, він може піднабратися досвіду і здійснити свою мрію. Розсудивши таким чином, Грей надходить в інтернатуру в величезний госпіталь. Тут він заводить нові знайомства, завдяки яким у нього з’являються і нові захоплення. Наприклад, вечорами він став збиратися з колегами в морзі і глумитися над трупами бомжів і наркоманів. Однак, незабаром Грей розуміє, що його життя і він сам змінилися не в кращу сторону. Але усвідомивши своє небажання брати участь у витівках своїх новоспечених товаришів, він незабаром зрозумів, що на місці «невідомого трупа» в морзі може виявитися він сам.

 
Всім приємного перегляду! 

Інші цікаві фільми цієї тематики пишіть в коментарях, буду дуже вдячний.

Богдан Яловський

студент медичного факультету №1 at Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
Автор та засновник цього блогу. Незважаючи на всі складнощі, мені подобається вивчати медицину, здобувати нові знання. З кожним роком я все блище наближаюсь до гордого звання Лікаря України!
Поділитись:
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email